Co je to geocaching?

PDF Tisk Email
Vyzkoušeli jsme - Recenze
Neděle, 12 Květen 2013 11:54

Geocaching (česky: geokešink) je globální, celosvětová hra s využitím GPS přístrojů, kterou lze chápat z mnoha pohledů, ale nejčastěji asi jako sportovní aktivitu. Geocaching spočívá v nalezení pokladu (kešky), u které je známo její ukrytí buď na základě souřadnic předem získaných ze stránek www.geocaching.com nebo získaných na základě úkolu, jehož splnění je indícií vedoucí ke správným souřadnicím. Při hledání se využívají turistické GPS, které mají v dnešní době již softwarově zabudované v menu "schránky s poklady".

Aktualizováno Pondělí, 13 Květen 2013 06:58
 

Tilak inovuje oblečení každým rokem

PDF Tisk Email
Novinky - Perličky
Středa, 10 Duben 2013 13:29

Neuplyne sezóna, aby šumperský výrobce outdoorového oblečení Tilak nepředstavil některou z novinek. S novinkama nepřicházejí pouze nové střihy a modní barvy, ale i nové materiály a nové technologie. Výroba oblečení Tilak si hrdě zachovává českou výrobu, kterou ocení nejen zákazníci z České republiky, ale i např. z Japonska, kde je Tilak velmi oblíbenou značkou. Jak se píše na firemních stránkách Tilaku: Smyslem naší práce je nabídnout Vám maximální možnou kvalitu. Vše začíná precizní návrhářskou přípravou, na které se podílí špičkové designérské studio Acronym z Mnichova. Pokračujeme důkladnou střihovou přípravou a následně věnujeme mimořádnou pozornost kvalitě ušití. Výjimečné vlastnosti používaných materiálů (GORE-TEX®, WINDSTOPPER®, POLARTEC®) vyžadují bezchybné zpracování.

Na výrobky poskytuje Tilak prodlouženou záruku 4 roky. Ta se nevztahuje na běžné opotřebení pramenící z opotřebení výrobků používáním.

Aktualizováno Středa, 10 Duben 2013 16:26
 

Vsetínský pohár 2013 v lezení na obtížnost

PDF Tisk Email
Novinky - Soutěže
Středa, 13 Březen 2013 13:08

V sobotu 9.3. se na vsetíně uskutečnil 9. ročník závodů pro děti a mládež do 18 let v lezení na obtížnost. Tentokrát s rekordní účastí 55 závodníků z několika převážně okolních oddílů. Naše firma QuillCz.Cz, která patří regionálně k významným prodejcům horolezeckého vybavení věnovala jako již každoročně do soutěže věcné dary. V loňském roce např. závodníci vyhráli přelomové jistítko CT Click-Up s HMS a další věcné ceny. Letos to byly trička a stylové přívěšky na klíče ve tvaru ještěrky a friendů.

 

Kam vyrazit na Velikonoce? Máme pro vás tipy

PDF Tisk Email
Cestování - Evropa
Středa, 27 Březen 2013 21:01

Jelikož počasí nemá být na velikonoční svátky úplně přívětivé a do přírody to tedy příliš lidí lákat nebude, položí si každý určitě otázku: "Kam na Velikonoce vyrazit?" Jelikož jsme si tuto otázku položil i já, tak jsem trochu zabrouzdal na internetu a sepsal akce, které se v České republice konají. Z obchodu vím, že někteří skalni jedinci i přes špatnou předpověď vyrážejí do Vysokých Tater, na přechod Velké Fatry a další podobné podniky. Věřím ale, že je spousta těch, kteří chtějí svátky prožít pěkně v klidu a hlavně v dosahu teplého čaje nebo jiného zahřívadla. Další tipy na přijemně strávené Velikonoce uvítáme v komentářích.

Aktualizováno Čtvrtek, 28 Březen 2013 06:19
 

Půjčení jistítka CT ClickUP s HMS

PDF Tisk Email
Vyzkoušeli jsme - Testy
Pondělí, 04 Březen 2013 15:54

Jedinečná nabídka pro horolezce z okolí Jablůnky. Ve spolupráci s dovozcem horolezeckého vybavení Climbing technology a hlavně v rámci lezecké osvěty, jsme se domluvili na půjčování jistítka CT ClickUp s karabinou ZDARMA. Uvědomujeme si, že jistítko ClickUp za bezmála 1500,- Kč potřebují horolezci před koupí vyzkoušet. Na trhu kde je již přejistítkováno se poměrně těžce orientuje a stále jsou na skalách vidět hlavně jističi s Gri Gri nyní druhé generace, přestože si myslím, že CT Click Up nabízí o mnoho více uživatelsky příjemnější jištění než konkurenční Petzl.

Aktualizováno Pondělí, 04 Březen 2013 16:02
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 5 z 11