Váš košík je prázdný

Infolinka +420 723 767 434 (po-pá, 8-16) Prodejna

Dehydrovaná strava - expediční jídlo - Travellunch, Voyager, Summit to Eat
Akční nabídka
Kurzy a testování

Vybrat podle výrobce

Sleva.gif, 8,1kB

Vždy ty nejlepší ceny!

Vážíme si dobrých zákazníků, proto jsme pro ně připravili slevové karty a pro ty nejlepší, individuální slevový program.

Certifikát spokojenostiTiske-mail
Ciclosport: CM 4.41A HR - 35 funkcí - bezdrátovýHRY: Anti-Monopoly

Hry: Afrika

Značka / výrobce: Albi     
do5dnuAS.png

Hry: Afrika

Afrika je rodinná hra pro dobrodruhy, kteří se nebojí riskovat. Hráči se zúčastňují expedic po Africe, při nichž musí navštívit různá africká místa a přivézt vzácné předměty, o nichž se píše v prastarých afrických knihách.
Cena za kus (kus):  799 Kč / 31,26 €
Cena dnes: 719 Kč / 28,13 €
Ušetříte: 80 Kč / 3,13 €
Zeptejte se na tento produkt

Podrobný popis zboží

Výrobci: Albi
Věk hráčů: Od 8 let
Počet hráčů: 2 - 4
Doba hraní: 45 - 60 minut
Počeštění: Kompletně česká hra

Vydejte se napříč černým kontinentem, podnikejte coby člen badatelské expedice náročné cesty, získávejte cenné artefakty a proměňujte své činy ve vítězné body. Se strategickou rodinnou hrou Afrika vám to půjde více než snadno.

Afrika ke konci 19. století: velké evropské národy chtějí odhalit tajemství tohoto dosud málo prozkoumaného kontinentu. Hráči se z pověření badatelských společností účastní řady zajímavých expedic. Jen ten, kdo chytře využije vyznačených cest a dovede dost výprav do úspěšného konce, bude schopen nákladný hon za cennými umělěckými předměty financovat.

Cílem deskové hry Afrika je uskutečnit expedice napříč kontinentem a při těchto náročných cestách získat co nejvíce uměleckých artefaktů a třebas i peněz, které jsou v závěrečném hodnocení cenným pomocníkem při hromadění bodů.

Základ hry tvoří hrací deska v podobě mapy Afriky rozdělené na celkem 22 oblastí (ty jsou propojeny cestami) a karty s expedicemi. Hráči vidí vždy pět možných expedic. Jakmile se na mapě dostanou se svým dobrodruhem na startovní místo expedice, mohou si označit kartu expedice svým žetonkem. Hráčů, kteří usilují o jednu expedici, může být více a boj o místo na slunci se tak snadno stává nelítostným.

Hráči mají v každém kole na výběr ze tří akcí. Mohou si buď líznout cestovatelské karty, díky nimž mohou později posunout svého dobrodruha na mapě k cílovému místu. Nebo mohou zalistovat v knize a koupit si tak kartu dobrodružství (buď s artefakty nebo s pomocníky na cestách). Nebo jednoduše posunout svého dobrodruha.

Mechanismus listování v knize je nadmíru zajímavý. Ve hře je totiž k dispozici dřevěný stojánek v podobě desek knihy. V něm jsou položeny jednotlivé karty dobrodružství jako listy. Hráči mohou za peníze jednotlivými listy otáčet a karty zakupovat. V knize se dá listovat oběma směry. Vyplatí se tak bedlivě sledovat listující protihráče a zapamatovat si, na jakém místě se nachází karta, která by se hodila právě vám.

V okamžiku, kdy se některému z hráčů podaří dokončit expedici, vezme si kartu expedice. Ostatní mají smůlu. Za expedici hráč získává body. Na konci hry je možné dobrat se i dalších bodů. Avšak pozor - zbyde-li vám v ruce určitý druh karet, bodíky se vám budou naopak odečítat!

Afrika je krásně zpracovaná desková hra, která nemá příliš náročná pravidla. Směle ji tak lze zařadit mezi hry rodinné. Na své si ale rozhodně přijdou i zkušení hráči. Neurazí zkrátka nikoho!

Hra Afrika obsahuje:
hrací desku, 2 dřevěné knihy, 40 mincí, 142 karet, 4 figurky dobrodruhů, 16 žetonků

back to menu

Ke stažení - soubory, obrázky

Zde se můžete podívat na velikostní tabulky, technickou dokumentaci a další.

Pokud zde nevidíte žádnou nabídku, pravděpodobně jsme ji od dodavatele neobdrželi ani my.

back to menu

Hodnocení zákazníků

Zatím zde není žádné hodnocení.
Musíte se přihlásit, abyste mohli hodnotit.

back to menu
Společně s tímto zbožím zákazníci nejčastěji nakupují:


699 Kč / 27,35 €
Cena dnes: 629 Kč / 24,61 €
Ušetříte: 70 Kč / 2,74 €


699 Kč / 27,35 €
Cena dnes: 629 Kč / 24,61 €
Ušetříte: 70 Kč / 2,74 €


699 Kč / 27,35 €
Cena dnes: 629 Kč / 24,61 €
Ušetříte: 70 Kč / 2,74 €