Váš košík je prázdný

Infolinka +420 723 767 434 (po-pá, 8-16) Prodejna

Dehydrovaná strava - expediční jídlo - Travellunch, Voyager, Summit to Eat
Akční nabídka
Kurzy a testování

Vybrat podle výrobce

Sleva.gif, 8,1kB

Vždy ty nejlepší ceny!

Vážíme si dobrých zákazníků, proto jsme pro ně připravili slevové karty a pro ty nejlepší, individuální slevový program.

Certifikát spokojenostiBanner


Led Lenser SEO 5 - seznamte se

PDF Tisk Email
Vyzkoušeli jsme - Recenze
Úterý, 24 Září 2013 14:03

Obrovský krok dopředu. Tak by se dala krátce charakterizovat nová čelovka Led Lenser SEO 5. Čelovka se světelným tokem 180 lumenů a dosvitem až 120m je pro řadu čelovek Led Lenser opravdu revoluční. Led Lenser zde zapracoval na konstrukci, která u předešlých modelů H7 a H7R značně pokulhávala a čelovky řady SEO "vyšperkoval" k dokonalosti. Podívejte se na naše první dojmy z této čelovky, která bude podle mně revolucí na letošním vánočním trhu.

Led Lenser SEO 5
čelovka Led Lenser SEO 5

Jako prodejci mně nemůže ujít, že čelovka Led Lenser SEO 5 má na trhu konkurovat čelovce Petzl Tikka 2 XP. Baterie v těle čelovky, bez potencionálně poruchových káblíků, minimalistické rozměry, tři režimy svícení, červené světlo a napájení na AAA baterie.
Z tradice Led Lenseru si čelovka zachovala optiku, která je opět na maximální úrovni. Plynulé zostření světelného kužele je dle mého názoru zatím na trhu nepřekonané a model SEO se s tím popral opravdu skvěle. Lehkým pootočením focusové objímky dojde k velmi rychlému a plynulému doostření nebo naopak rozšíření světla do stran. Otázkou je co to udělá až vyschne nízkovizkózní vazelína, které jsem si nemohl nevšimnout a je ji namazána celá vysunovací část. Co s tím udělá prach je taky otázkou. Každopádně Led Lenser má technologii FOCUS patentovanou.
Hlavní osvětlení poskytuje jedna výkonná LED, opět s označením High End Power LED, takže nic extra se nedozvíme. Novinkou je, že čelovka disponuje i červenou diodou, která se zapíná delším stisknutím tlačítka.
Tlačítko a módy jsou také hlavní změnou v nastavování jasu, kdy vývojáři vyšli ze zkušeností a obdobně jako u LED Lenser H14 je zde druhý režim plynule nastavitelný od 15-100% svítivosti. Tlačítko stačí přidržet. Zaujama mně rychlost a plynulost, jakou lze jas nastavit. Třetím režimem je blikání.
Proti modelu Led Lenser H7 má čelovka širší a pevnější pásek, který je tak vhodný i na běh a nebudete muset vymýšlet jak čelovku na hlavě pevně ukotvit, aby neklouzala a neodírala uši.
Zadní kryt čelovky můžeme odklopit a dostaneme se k bateriím. Zde podle mně narazil Led Lenser na problém, který měly první Tikky od Petzlu. Odklápění mně nepříjde nijak bytelné a čekám kdy se ulomí. Každopádně izolace v podobě silikonového těsnění proti dešti je rozhodně vyřešena lépe než u zmíněné řady Petzl čelovek Tikka.
Detailem čelovky je karbinka na pásku. Petzl vsadil na píšťalku a nápis SOS a Led Lenser na karabinku, která vám např. umožní čelovku zavěsit do stanu nebo auta.

Parametry:
Světelný tok: 180 lm / 20 lm
Dosvit: 120 m / 40 m
Životnost baterií: 7 h / 25 h
Hmotnost: 105 g

Doporučená maloobchodní cena: 1319,- Kč

boční pohled na čelovku Led Lenser SEO 5
boční pohled na čelovku Led Lenser SEO 5

patentovaný optický systém FOCUS
patentovaný optický systém FOCUS

škoda, že Led Lenser u svých čelovek neuvádí, čím je osazuje
škoda, že Led Lenser u svých čelovek neuvádí, čím je osazuje

červená LEDka na jedné straně čelovky
červená LEDka na jedné straně čelovky

svit čelovky je odstatečný pro všechny aktivity co si dokážu představit
svit čelovky je odstatečný pro všechny aktivity co si dokážu představit

multifunkční tlačítko - zapíná/vypíná a nastavuje se s ním intenzita jasu u prostředního módu
multifunkční tlačítko - zapíná/vypíná a nastavuje se s ním intenzita jasu u prostředního módu

baterie v zadní části čelovky
baterie v zadní části čelovky - zde je rozdíl oproti modelům Led Lenser H3, H5, H7, H7R

praktická karabinka na pásku - čelovku tak můžete zavěsit např. do stanu
praktická karabinka na pásku - čelovku tak můžete zavěsit např. do stanu

 

Aktualizováno Úterý, 24 Září 2013 15:07
 

Komentáře  

 
0 #2 SUPER!Petra Mikušová 2014-10-23 20:02
Tento produkt rozhodne odporúčam, som maximálnme spokojná!
Citovat
 
 
0 #1 Kryt bateriehb 2014-10-08 22:56
Ano, skvělý postřeh. Mně se kryt ulomil právě dnes, po šesti měsících používání. Když ho zkoumám, tak vidím, že ten kousíček plastu není bohužel stavěný na to, aby vydržel 5 let (oficiální záruka...).
Citovat
 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit