Váš košík je prázdný

Infolinka +420 723 767 434 (po-pá, 8-16) Prodejna

Dehydrovaná strava - expediční jídlo - Travellunch, Voyager, Summit to Eat
Akční nabídka
Kurzy a testování

Vybrat podle výrobce

Sleva.gif, 8,1kB

Vždy ty nejlepší ceny!

Vážíme si dobrých zákazníků, proto jsme pro ně připravili slevové karty a pro ty nejlepší, individuální slevový program.

Certifikát spokojenostiBanner


Petzl Picchu - dětská přilba na lezení i kolo

PDF Tisk Email
Vyzkoušeli jsme - Testy
Neděle, 01 Červenec 2012 09:36

Jelikož našemu prckovi (4 roky) dosloužila jeho první cyklopřilba, přemýšleli jsme co koupit, abychom věděli, že je v bezpečí a zároveň moc neutratili. Petzl Picchu se mně od začátku jevila jako nejlepší volba, jeilkož je certifikovaná na kolo i horolezectví. Zabijeme tak dvě mouchy jednou ranou. Fakt, že je Petzl Picchu hezká helma a malému se líbila tomu ještě více nahrával. Čelovka Petzl Signal, která je součástí balení tomu jen nasadila korunu a výber potvrdila.

Petzl Picchu je univerzální dětská přilba vhodná prioritně na horolezectví a cyklistiku. Docela dobře si ji ale dokážu představit i na bruslích nebo skejtu. Helma splňuje přísnou bezpečnostní normu pro horolezectví CE EN 12492 / UIAA a cyklistiku CE EN 1078 / SCPC. Jelikož horolezeceká norma udává přesné maximální velikosti otvorů, nenajdete na této přilbě tak dobré odvětrání jako jsme tomu zvyklí u přileb cyklistických, nicméne můžu říct, že s tím do dnešního dne nemáme sebemenší problém. Naše dítko zatím nevyvinulo takovou aktivitu, při které by z něj stříkal pot. Co se nestihne odvětrat, pohltí pěnové polstrování ve tvaru panáčka uvnitř přilby, které lze vyjmout a např. očistit.

Petzl Picchu na skalách
Petzl Picchu na skalách

Nastavování obvodu hlavy u přilby Petzl Picchu je velmi pohodlné a zvládne ho i dítě. Helma je určená pro obvod hlavy 48 - 54 cm. Roste tedy pomalu s vaším dítětem což ocení nejen vaše peněženka.

Přilba je vyrobena z velmi tvrdého a odolného materiálu. Část, která tlumí nárazy je vyrobena z polystyrenu a je vstříknutá přímo do skořepiny helmy. Tím dojde k pevnému spojení těchto dvou materiálů. U staré přilby nám neustále odpadal vršek od polystyrenové části.


Petzl Picchu nejlepší horolezecká přilba pro děti

Po vnějším obvodu helmy nalezneme čtyři plastové držáky na čelovou svítilnu a jeden zadní zářez na přichycení blikajícího světla Signal, které je dodáváno společně s přilbou.

Ocenili jsme zapínání přilby, které také zvládne i dítě, ale co je hlavní, standardně by nemělo dojít k přiskřípnutí kůže do zapínacího klipu. S tím jsme u staré přilby měli docela problém. Pásek pod bradu je plynule nastavitelný.

K novému balení přilby Petzl Picchu výrobce přibalil reflexní samolepky, které ve tmě svítí. Okamžitě jsme využili :)

Technické informace:
Obvod hlavy (min. - max.):  48-54 cm
Hmotnost: 320 g
Barvy:  zelená a červená
Doporučená cena: 1170,- Kč
Cena v našem eshopu:  1053,- Kč

Když jako kód objednávky použijete "recenzeQUILL" - čeká vás sleva 100,- Kč. Pouze pro prvních pět nakupujících!!!


Petzl Picchu na kole


Svítilna Petzl Signal v zadní části přilby Petzl Picchu


Větrání zajíšťují tři otvory v bočních částech a jeden v zadní části přilby


Plynulé nastavování obvodu hlavy s aretací.


Stylové polstrování ve tvaru panáčka v horní části přilby


Díky konstrukci zapínání není prakticky možné přiskřípnout do přezky kůži na krku


Potítko v přední části přilby. Zabraňuje odřeninám od trvdé části přilby.

 

Aktualizováno Neděle, 01 Červenec 2012 09:54
 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit